• تماس با من : 09198377930

انواع روش های نصب افزونه در وردپرس

انواع روش های نصب افزونه در وردپرس 500 300 سعید دژاپنج

انواع روش های مختلف نصب افزونه (پلاگین) در وردپرس

درود بر تمامی دوستان خوبم . تصمیم گرفتم تا از بحث های مبتدی وردپرس شروع کنیم و تا بحث ها و مطالب حرفه ای برسیم. و امروز میخواهم ۳ روش نصب افزونه یا همان پلاگین (plugin) را با شما مرور کنیم تا دوستانی ک تازه به دنیای وردپرس آمده اند یاد بگیرند و امیدوارم که این مقاله برایشان مفید باشه و بتونن استفاده ی کامل رو ببرن.

افرونه یا پلاگین چیست؟

بعد از نصب وردپرس و انتخاب قالب مناسب برای کسب و کار شما حال نیاز مند ابزار هایی هستید تا بتوانید سایت خود را از تمام نظرات بهبود بدهید. افزونه ها انواع مختلفی دارند و هر کدام یک عمل بخ خوصصی بر رور سایت شما اجرا میکند. (بسیاری از پلاگین ها شبیه به هم عمل میکنند ولی افزونه ای ک قابلیت بیشتر و راحت تر باشه همیشه طرفدار های بیشتری داشته )

به فرض مثال پلاگین yoast seo مناسب برای سئو بوه و پلاگین مدیریت کاربران برای ثبت نام و تایین دسترسی کاربران میباشد. حال با هما همراه باشید تا در قسمت اول نصب افزونه از مخزن وردپرس به صورت اتوماتیک را آموزش دهیم .

نصب افرونه از مخزن وردپرس به صورت اتوماتیک

به عکس زیر نگاه کنید. به پیشحوان وردپرس بروید و بر روی افزونه ها کلیک کنید

کلیک بر روی افرونه ها

کلیک بر روی افرونه ها

 

حال در این قسمت لیستی از افرونه های وردپرسی یا پلاین های پیشفرص وردپرس را میبینید

افزودن افزونه

به عکس پایین نگاه کنید در قسمت بلا گزینه ی افزون را نیز مشاهده میکنید  و بر روی آن کلیک کنید

 

کلیک بر روی افزودن افزونه

کلیک بر روی افزودن افزونه

بعد از انتخاب گزینه ی افزودن وارد صفحه ی زیر میشود .

صفحه ی مخزن افزونه های وردپرسی

در این صفحه تعداد بسیار زیادی از پلاگین های وردپرس وجود دارد. که تمامی این پلاگین ها رایگان میباشند. و شما میتوانید به راحتی دانلود کنید. .مثل عکس زیر میتوانید بیک پلاگین را انتخاب کنید و آن را نصب کنید و بعد از نصب افزونه رو فعال کنید.

گزینه ی هم اکنون نصی کن را در کنار افزونه ی مورد نظر فشار دهید . و سپس افزونه دانلود و نضب میشود. بعد از نصب شدن گزینه ی فعال شدن را بزنید.

من در این قسمت افزونه ی WP Super Cache را نصب و سپس فعال میکنم

نصب و فعال کردن افزونه

نصب و فعال کردن افزونه

بعد از زدن دکمه ی فعال کردن وارد صفحه ی افزونه ها میشود . در عکس زیر میبیند ک افزونه ی WP Super Cache به خوبی نصب و فعال شده . و با خیال راحت میتوانید از این پلاگین استفاده کیند.

اگر پلاگین مورد نظر در مخزن وردپرس وجود نداشت چیکار کنم

اگر افزونه ی کورد نظر شما در مخزن وردپرس نیست و یا این که افزونه ی فارسی شده خریداری کرده اید. اصلا نگران نباشید که به راحتی میتوانید این افزونه هارا نیز نصب کنید.

بارگزاری و نصب افزونه در وب سایت وردپرسی

برای بارگزاری راحت و سریع افزونه میتوانید از ظریق خود وردپرس نیز اقدام نمایید.

قدم اول به بخش افزون افزونه مراجعه کنید و در گرینه ی بالا بر روی بارگزاری افرونه کلیک کنید (مثل عکس زیر)

سپس گزینه ای برای شما ایجاد میشه  در داخل کادر گزینه ی browse را بزنید و بعد پنجره ی فایل های کامپیوتر شما نمایش داده خواد شد. در قدم بعد افزونه ی مورد نظر خود را از داخل فایل های کامپیوتر خود انتخاب کنید. و و گزینه ی هم اکنون نضب کن را بزنید.

بارگزاری افرونه در وردپرس

بارگزاری افرونه در وردپرس

حال به صفحه ی دیگر منتقل میشوید مثل صفحه ی زیر ک در عکس میبینید . در این قسمت باید گزینه ی ابی رنگ ک در داخا آن نوشته فعال کردن افزونه کلیک کیند (همانند عکس زیر)

فعال کردن افزونه

فعال کردن افزونه

حال به قسمت افزونه ها مراجعه کنید میبیند ک این پلاگین نیز مثل دیگر پلاگین ها نصب و فعال است. با من همراه باشید تا برای نصب افرونه وردپرس از طریق سی پنل اقدام کنیم.

لیست پلاگین های نصب شده

لیست پلاگین های نصب شده

 

مشگل در نصب افزونه های وردپرس

مشگل در نصب افزونه های وردپرس

مشگل در نصب افزونه های وردپرس

در بسیاری از مواقع کاربران نمیتوانند پلاگین را نصب کنند. و با ارور های مختلفی برخورد میکنند .و راجب ارور ها در زمان نصب افزونه قطعا مطالبی قوی انتشار میدهیم اما تا اون زمان اگر ب مشگل برخوردید در همین پست کامنت بگزارید تا راهنمایی کنم. از دلایل مختلف این موضوع به گزینه های زیر میتوان اشاره کرد

  • محدویت‌های حافظه php

  • محدویت‌های دسترسی کاربران

  • وردپرس چند سایته

نصب افزونه (پلاگین) وردپرس از طریق هاست سی پنل cpanel

در بسیاری از مواقع مجبور میشوید که از طریق هاستتون افزونه یا پلاگین رو نصب و فعال کنید ک به این فرایند میگویند نصب افزونه به صورت دستی حال با ما همراه باشید تا این فرایند رو باهم دیگ انجام بدیم.

وارد هاست سی پنل خود شوید

وارد سی پنل شوید و در ان قسمت گزینه های زیادی را مشاهده میکنید که بر روی گزینه ی اول فایل منیجر file manager کلیک کنید . مثل عکس زیر.

(در نظر داشته باشید که سی پنل ها امکان دارد با هم دیگر کمی از لحاظ ظاهری فرق داشته باشد ولی تمامی امکانات یکی است پس دنبال گزینه ی file manager  باشید)

سی پنل

سی پنل

زمانی ک file manager رو باز کردید در برگه ی جدید  تعدادی فایل میبینید که باید دنبال فایل puplic_html بگردید.

puplic_html چیست؟

puplic_html دارای فایل هایی وردپرس و قالب و تمامی اطلاعات سایت شما میباشد. در اوایل نصب وردپرس با گزینه ی public_html اشنا شده اید. در اصل تمامی اطلاعات سایت شما در این فایل میباشد.

برای ادامه وارد فایل public _html شوید و مراحل بعدی ار نیز طی کنید.

بعد از این که وارد این فایل شدید. ۳تا فایل به اسم  wp-admin               wp-content                                wp-includes              مشاهده میکنید. که از فایل های وردپرس شما میباشد. بر روی wp-content کلیک کنید و باز کنید.

content

content

سپس با فایل های زیر روبرو میشوید

plugin انتخاب کنید

plugin انتخاب کنید

و بعد با فایل های افزونه های نصب شده رو برو میشوید و در نوار بالا گزینهی upload مشاهده میکنید روی آن کلیک کنید و افزونه ی مورد نظر را اپلود کنید.

لیست پلاگین های در وردپرس

لیست پلاگین های در وردپرس

بعد از اپلود شدن افزونه  روی آن کلیک راست کرده و گزینه ی extract کلیک کنید تا افزونه ی مورد نظر استخراج شود .

و بعد به قسمت افزونه ها در وردپرس مراجعه کنید. حال میبینید که افزونه موجود است ولی فعال نیست . آن را فعال کنید و استفاده کیند

(بعد از استخراج فایل افرونه فایل زیپ آن را حذف کندی)

 

خب امید وارم که تونسته باشم کمکی بهتون کرده باشم اگر سوالی دارید در همین مقاله کمنت بگزارید.

سعید دژاپنج

برنامه نویس وب طراح و توسعه دهنده ی وب سایت و مشاور کسب و کار های اینترنتی متخصص موتور های جستجو, عاشق دنیای متن باز

نوشته شده توسط : سعید دژاپنج

دیدگاهی بگذارید